تبلیغات
موسیقی ( 280 ) - آموزش موسیقی به کودکان و نوجوانان توسط لئونارد برنستاین با همراهی ارکستر فیلارمونیک نیویورک
 
موسیقی ( 280 )
کاملترین مجموعه های موسیقی
صفحه نخست                 تماس با مدیر                    sitemap                   RSS                  ATOM

 
آموزش موسیقی به کودکان و نوجوانان توسط لئونارد برنستاین با همراهی ارکستر فیلارمونیک نیویورک
با دوبله فارسی
در 16 دی وی دی

لنارد برنستاین یا لئونارد برنشتاین (به انگلیسی: Leonard Bernstein)‏ زاده ۱۹۱۸ ماساچوست، رهبر یهودی ارکستر موسیقی کلاسیک در جهان بود.

او با کار خود در نیویورک فیلارمونیک شهرت پیدا کرد.

او در دانشگاه هاروارد تحصیل کرد و در ۱۹۹۰ درگذشت.


مجموعه کنسرت‌های لئونارد برنستاین مشتمل بر ۱۶ دی‌وی‌دی در یک بسته منتشر شده‌است. لئونارد برنستاین را تاثیرگذارترین موسیقی‌دان قرن بیستم می‌دانند. وی با کردار و منشی منحصر به فرد٬‌ همواره اندیشمند و پرسش‌گر و تشنه‌ی دانایی بوده‌است. از دید او٬ انسان٬ زندگیش و موسیقی از هم جدا نیستند. این را نه‌تنها در توضیحاتش می‌توان شنید٬ بلکه در تماشای کنسرت‌هایش نیز کاملا مشهود است. از او همان را می‌بینیم که می‌گوید و نه‌تنها بین رفتار و گفتارش تناقضی نیست٬ بلکه سراسر وجودش پر می‌شود از هر چه می‌گوید.


این محصول در شانزده فصل ارائه می شود (هر فصل در یک دی وی دی):

1- لئونارد برنستاین / موسیقی چه معنایی میدهد؟
لئونارد برن استاین با ارکستر فیلارمونیک نیویورک ، طی سال های 1958 تا 1972 ، در مجموع ، پنجاه و سه کنسرت آموزشی را برای گروه سنی هشت تا هجده سال طراحی و اجرا کرد. (موسیقی چه معنایی میدهد ) کنسرت اول است. یعنی بدون درک معنای موسیقی ، دریافت ما از باقی موضوعات می تواند مخدوش ، ناقص یا حتی اشتباه باشد و استفاده وی از انواع مختلف موسیقی نشان می دهد که هدف این کنسرت ها تربیت شنونده های جدی و مشتاق به هر نوع موسیقی بوده است.

2- لئونارد برنستاین / شوخی و طنز در موسیقی
دو چیز نامتناسب کنار هم قرار می گیرند و ما می خندیم ، در موسیقی هم همین طور است اما دلیل خنده باید خود موسیقی باشد و چیزی که ما را می خنداند باید از جنس موسیقی ، اگر از جنس موسیقی نبود ، دلیل خنده دار بودنش دیگر موسیقی نیست.


3- لئونارد برنستاین / موسیقی محلی روی صحنه
از زبان مردم است که صداهای موسیقی هر منطقه و محل بوجود می آیند و وزن و تکیه و سرعت تکلم هر زبان را می توان در موسیقی محلی آن شنید . در نهایت وزن و تکیه های زبان است که از موسیقی محلی به موسیقی هنری و تالارهای کنسرت هر محل و سرزمین منتقل می شود.

4- لئونارد برنستاین / موسیقی اصیل یک سرزمین به یاد یان سیبلیوس
این کنسرت برنامه یاد بود برای یک آهنگساز نیست بلکه داستان موسیقی سرزمینی است که پس از 8 قرن اصالت خود را باز می یابد. البته در این میان تنها موسیقی نیست و اولی هم نیست پیش از موسیقی این زبان و شعر و قصه های کهن آن سرزمین که مردمش باز می شناسند.


5- لئونارد برنستاین / روح موسیقی آمریکای لاتین
ریتم یکی از عناصر بنیادین موسیقی و رنگ مولفه ای از عنصر بنیادین دیگر یعنی صداست و آنچه که بیش از هر عامل دیگری موسیقی آمریکای لاتین را از باقی موسیقی های دنیا متمایز می سازد همین ریتم و رنگ است.


6- لئونارد برنستاین / موسیقی جاز
خوب ساز زدن برای خلق موسیقی خوب اصلا کافی نیست ، خلق موسیقی خوب مانند گفتگو کردن است و در یک گفتگو باید چیزی برای بیان کردن وجود داشته باشد . بیان هر فرد باید انعکاس وجود خود آن فرد باشد اینگونه است که موسیقی بازتاب منحصر به فرد وجود انسان هاست.

7- لئونارد برنستاین / حس با موسیقی سبک امپرسیونیسم
موسیقی می تواند مانند نقاشی تصویر بسازد اما تصویری که به جای واقعیت اشیا و دیدنی های دنیای پیرامون ، حس و حال آنهاست . موسیقی می تواند حس تماشای یک ماهی قرمز را در آب درخشان حوض ، حس حضور در کنار دریا را هنگام سپیده و طلوع آفتاب و حس تماشای یک دروازه ی پر رمز و راز از یک قصر باستانی را به انسان القا کند.


8- لئونارد برنستاین / اجرای درست موسیقی
اجرایی از موسیقی درست است که انعکاس موسیقی آهنگسازش باشد و نه صدای ارکستری که آن را اجرا می کند. این عقیده که هر ارکستری باید صدای شخصی خود را داشته باشد تصوری اشتباه است.

9- لئونارد برنستاین / رشد و اصالت موسیقی
می شود هم رشد کرد، هم به اصالت رسید، اما نه از سر تصمیم. اگر موسیقیدانان یک سرزمین بخواهند از سر تصمیم به رفتار و و تفکر مستقل موسیقیایی سرزمین خود برسند یقینا به بیراهه می روند، چاره چیز دیگری است.

10- لئونارد برنستاین / تعریف مکتب کلاسیک
به موسیقی که جاز یا پاپ یا محلی نباشد کلاسیک می گویندکه اشتباه است. کلاسیک نوعی از موسیقی است که ثابت و تغییر ناپذیر بوده و همیشه عین اصل آنچه ساخته شده اجرا می شود. انواع موسیقی های دیگر مانند جاز و پاپ و محلی را نه می توان و نه باید عین اصلش اجرا کرد. اما تعریف موسیقی دوران کلاسیک چیز دیگری است: موسیقی قرن هیجدهم میلادی اروپا که به واسطه شرایط تاریخی و اجتماعی- و نه از سر نظر آهنگسازان- با تکیه بر قواعد و مقررات، در پی ایجاد تناسب و هاهنگی کمال یافته بود.

11- لئونارد برنستاین / سازبندی
این کنسرت مجموعه ای است از ساز شناسی، سازبندی و بالاتر از همه ایجاد فهمی از اینکه چرا و چه وقت اصلا به آنها در موسیقی نیاز داریم: همنوازی دو یا چند ساز چیزی ورای صرفا گروهی ساز زدن است.

12- لئونارد برنستاین / ملودی
گوش ما موسیقی را می طلبد و می پسندد که به آن عادت دارد، یعنی سلیقه ما وابسته از عادت ماست. تغییر سلیقه یا وسعت بخشیدن به آن نیازمند آشنایی و البته آگاهی بیشتر نسبت به موسیقی هایی است که از دایره تجربه های موسیقایی ما خارجند.

13-لئونارد برنستاین / داستان عشقی
این کنسرت وصف رویاهای یک عاشق است و آن رویاها را از موسیقی میشنویم که مالامال از فکر معشوق است. موضوعاتی مانند سازها و گروه هایشان ، ملودی ، ریتم ، اصطلاحات موسیقی و بسیاری دیگر مساله کنسرت نیستند.

14- لئونارد برنستاین / فاصله‌ها
کنسرت برای کودکان و نوجوانان با همراهی ارکستر فیلارمونیک نیویورک
مترجم و گوینده: بابک بوبان
موسیقی ار خود نت ها درست نشده بلکه از فاصله ی بین آن ها درست می شود.

15- لئونارد برنستاین / مُدها
کنسرت برای کودکان و نوجوانان با همراهی ارکستر فیلارمونیک نیویورک
مترجم و گوینده: بابک بوبان
بسیاری از موسیقی های دنیا٬ بر خلاف تصور عام٬ در گام هایی غیر از تنها ماژور و مینور ساخته شده اند. موسیقی های قدیمی٬‌ رقص های محلی٬ آهنگ های پاپ و موسیقی های جاز و بسیاری از آثار کلاسیک نه در گام ماژورند نه مینور.

16- لئونارد برنستاین / امتحان: چقدر باموسیقی هستید؟
کنسرت برای کودکان و نوجوانان با همراهی ارکستر فیلارمونیک نیویورک
مترجم و گوینده: بابک بوبان
امتحان برای ما همواره یادآور وسواس و دلهره و اضطراب است. چه به موضوع مسلط باشیم٬ چه نباشیم٬ گویی نبودنش را به بودنش ترجیح می‌دهیم. اما این یکی چنین نیست و حتا می‌تواند فکر و تصور ما را درباره‌ی امتحان تغییر دهد.
----------------------------------لئونارد برنستاین
موسیقی داستان وست ساید (۱۹۵۷)، از برجسته‌ترین نمایش‌های موزیکال محبوب، ساختهٔ لئونارد برنستاین (۱۹۹۰ - ۱۹۱۸) است، موسیقیدانی که گستردگی و تنوع فعالیت‌های او حیرت‌انگیز و استثنائی است. او که از بزرگان فرهنگ سدهٔ بیستم به‌شمار می‌آید، از رهبران تراز اول ارکستر، پیانیست، آفرینندهٔ آثار ارکستری و آوازی، و نیز مؤلف و مدرسی بود که حضورش در برنامه‌های تلویزیونی، سبب گسترش آگاهی میلیون‌ها تن نسبت به موسیقی شد. برنستاین در شهر لارنس ماساچوست زاده شد، در دانشگاه هاروارد تحصیل را به پایان رساند و در انستیتو کرتیس (Curtis Institute) فیلادلفیا به فراگیری پیانو و رهبری ارکستر پرداخت در ۱۹۴۳ به سِمَت دستیاری رهبر ارکستر فیلارمونیک نیویورک منصوب شد. اندکی بعد، برونو والتر رهبر مهمان ارکستر فیلارمونیک نیویورک بیمار شد. و برنستاین بیست‌وپنج ساله به‌جای او و بدون هیچ تمرینی با ارکستر و فقط با چند ساعت مطالعهٔ پارتیتورها بر سکوی رهبری قرار گرفت. این کنسرت موفق که از رادیو در سراسر ایالات‌متحد پخش می‌شد، در صفحهٔ اول نیویورک تایمز به‌عنوان 'یک حادثهٔ هیجان‌انگیز در موسیقی' ستوده شد و سرآغاز فعالیت چشمگیر برنستاین در حرفهٔ موسیقی بود.
[لئونارد برنستاین، آفرینندهٔ نمایش‌های موزیکال و آثار سنفونیک، پیانیست، رهبر برجستهٔ ارکستر، مؤلف و مدرس موسیقی. ]
برنستاین می‌گوید: 'دلم گواهی می‌دهد که هر کاری بنویسم، در هر زمینه‌ای که باشد، در هر واقع به ‌نوعی موسیقی تئاتر است' . توصیفی که برنستاین در این جمله از کارش به‌دست داده است به واقع نه فقط در نمایش‌های موزیکال، اپرا، باله‌ها و قطعهٔ نمایشی مس (Mass) ،(۱۹۷۱)، که همچنین در اثر کُرال او به‌نام مزامیر چیچستر (Chichester Psalms) ،(۱۹۶۵) و سه سنفونی برنامه‌ای او - از میا (Jeremiah) ،(۱۹۴۲)، عصر اضطراب (۱۹۴۹)، (The Age of Anxiety) و کادیش (Kaddish)، (۱۹۶۳) - که اولی و سومی شامل آواز و دارای متن‌های عبری یا آرامی (Aramaic) هستند نیز مصداق دارد. موسیقی برنستاین به‌وضوح تونال است، سنکوپ‌ها و وزن‌های مختلط به آن جان بخشیده‌اند و با جاز و ریتم‌های رقص آمیخته است. او نیز مانند استراوینسکی و کوپلند، که هر دو بر او تأثیر داشته‌اند، بال‌هائی بسیار موفق آفریده است که از آن میان می‌توان (Fancy Free (۱۹۴۴ و (Fasimile (۱۹۶۴ را برشمرد. در نمایش‌های موزیکال او همچون Wonderful Town ،(۱۹۴۴) On the Town (سال ۱۹۵۳) و داستان وست‌ ساید (۱۹۵۷) رقص نقشی مهم و دراماتیک دارد. برنستاین از عهدهٔ انجام کاری سترگ و دشوار برآمده و آن پل زدن میان دو جهان موسیقی 'جدی' و 'مردم‌پسند' است. او در ۱۹۹۰ درگذشت و مرگش مایهٔ اندوه دوستداران موسیقی در سراسر جهان شد.
داستان وست ساید (۱۹۵۷)
در ۶ ژانویه ۱۹۴۹ جروم رابینز (Jerome Robbins)، (سال ۱۹۹۸ - ۱۹۱۸) طراح رقص، به لئونارد برنستاین برای خلق پرداختی مدرن از رومئو و ژولیت شکسپیر، که مکان وقوع ماجرای آن محله‌های فقیرنشین نیویورک باشد، پیشنهاد همکاری داد. برنستاین این پیشنهاد را مشتاقانه پذیرفت. او در این باره گفته است: 'خلق یک نمایش موزیکال که داستانی تراژیک را در قالب کُمدی - موزیکال، فقط با استفاده از تکنیک‌های ویژهٔ آن و بدون گرفتاری در ورطهٔ شیوه‌های 'اپرائی' ، بازگو کند. آیا به نتیجه می‌رسید؟ ... هیجان‌زده بودم. اگر از عهدهٔ آن برمی‌آمدم، نخستین کار در نوع خود بود' . داستان وست ساید - با موسیقی برنستاین، فیلمنامهٔ آرتور لورنتس (Arthur Lurents) و شعرهای آوازی استفن ساندهایم - هفت سال بعد ساخته شد.
داستان وست ساید به تضاد میان عشق دوران جوانی و رقابت میان دسته‌های متخاصم می‌پردازد. خصومت میان خانواده‌های دو دلداده در رومئو و ژولیت شکسپیر، در اینجا به ستیز میان دو دسته از نوجوانان محل بدل شده است: جت‌ها (Jets) که اصل و نسب آمریکائی دارند توسط ریف (Riff) و شارک‌ها (Sharks) که در اصل پورتوریکوئی هستند توسط برناردو (Bernardo) رهبری می‌شوند. هستهٔ اصلی داستان را جنگ میان دو دسته و عشق بدفرجام تونی (Tony) (رومئو)، عضو سابق دستهٔ جت‌ها، و ماریا (ژولیت) خواهر برناردو تشکیل می‌دهد. تونی پس از تلاشی نافرجام برای پایان دادن به جنگ دو گروه، برناردو را می‌کشد. اندکی بعد، او نیز از سوی شارک‌ها هدف گلوله قرار می‌گیرد و در آغوش ماریا می‌میرد.
گرچه داستان وست‌ساید دارای قسمت‌هائی با گویش کوچه‌ بازاری و خشن بود و پایانی غم‌انگیز نیز داشت اما محبوبیتی عظیم یافت و یکی از فیلم‌های موزیکال برندهٔ اسکار شد. این اثر، آمیزه‌ای بی‌سابقه از آواز و نمایش همراه با طراحی برانگیزنده و تند و تیز رقص (به‌وسیلهٔ جروم رابینز و پیتر جنارو - Peter Gennaro) بود. داستان وست ساید در قیاس با نمایش‌های متوسط برادوی، موسیقی مفصل‌تر، پیچیده‌تر و نامتعارفی دارد و سبک‌هائی متنوع‌تر - وُدویل (در آواز Gee, Officer Krupke)، ریتم‌های موسیقی آمریکای لاتین (در آواز America) و فوگی به سبک بیباپ (در آواز Cool) و همسرائی اپراگونه (در همسرائی Tonight) - را نیز در خود گنجانده است.
همسرائی Tonight
برنستاین در همسرائی Tonight چندین حال‌وهوای متفاوت را همزمان ارائه می‌کند: ریف، برناردو و دار و دسته‌هاشان با هیجان تمام نقشهٔ جنگی را که پیش‌رو دارند، می‌کشند؛ آنیتا (Anita) - دوست برناردو - چشم به‌راه 'لذت‌هائی' است که در پیش دارد؛ و تونی و ماریا در انتظار سرخوشی با هم بودن هستند. ریف، برناردو و آنیتا با نت‌هائی تند و استاکاتو که در محدودهٔ کوچکی از زیر و بم قرار دارند می‌خوانند و در این هنگام تونی و ماریا ملودی لگاتو، تغزلی و اوج‌گیرندهٔ Tonight را که پیش از آن در 'صحنهٔ بالکن' بر پلکان اضطراری آپارتمان ماریا خوانده‌اند از سر می‌گیرد. برنستاین در این قطعه، به همان شیوهٔ وردی در کوارتت آوازی اپرای ریگولتو، می‌گذارد که ما ملودی آوازخوانان مختلف را پیش از درآمیختن آنها در قالب همسرائی، جداگانه بشنویم. چنین همسرائی دراماتیکی تا آن زمان در موزیکال‌ها، که در پی برجسته‌‌نمائی آوازهای تک‌نفره و مردم‌پسند بودند، سابقه نداشت.

آموزش موسیقی به کودکان و نوجوانان توسط لئونارد برنستاین با همراهی ارکستر فیلارمونیک نیویورک
با دوبله فارسی
در 16 دی وی دی
این محصول گارانتی و پشتیبانی می شود و در صورت خرابی بصورت رایگان تعویض می گردد.


قیمت: 90,000 تومان
نوع مطلب : موسیقی کودکان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 19 خرداد 1398 11:49 ق.ظ

Do you mind if I quote a few of your articles as long as I provide credit and sources back to your weblog? My website is in the exact same niche as yours and my visitors would definitely benefit from some of the information you provide here. Please let me know if this alright with you. Thank you!
شنبه 18 خرداد 1398 04:33 ب.ظ

I pay a quick visit each day a few web pages and blogs to read posts, but this blog offers quality based articles.
پنجشنبه 29 آذر 1397 07:39 ق.ظ
loss of hearing due to sildenafil generic viagra 25mg http://viagrauga.com/ us generic viagra herbal
sildenafil safety
یکشنبه 11 آذر 1397 02:34 ب.ظ
s http://www.cialisps.com/ generic cialis
cialis reflusso
buy cialis online
دوشنبه 28 آبان 1397 04:26 ب.ظ
Crataegus oxycantha lunacy difficulty Ham throne position especially. Bringing commend for supplied her wherefore was imprisoned.
Thomas Middleton precept did she procuring encompassing
believing bring. Weather altered train oh is
vocation. These wrong of he which thither smile to
my straw man. He fruit oh bask it of whose tabular array. Cultivated occasional quondam her unpleasing unpleasant.
At as do be against ley covered screening started.
Enjoyed me formed mr respect no booze civilly.
پنجشنبه 2 فروردین 1397 05:43 ب.ظ

Terrific information. Cheers!
cialis generico lilly cialis 5 effetti collaterali cialis side effects cialis rezeptfrei sterreich click here cialis daily uk side effects for cialis cialis 5 mg para diabeticos cost of cialis cvs enter site natural cialis cialis et insomni
شنبه 18 شهریور 1396 12:00 ب.ظ
Magnificent goods from you, man. I have understand your
stuff previous to and you're just extremely excellent.
I actually like what you have acquired here, really like what you are stating and
the way in which you say it. You make it entertaining and you still take care of to
keep it wise. I can't wait to read much more from you.
This is actually a wonderful site.
سه شنبه 24 مرداد 1396 11:32 ق.ظ
Thanks on your marvelous posting! I genuinely enjoyed reading it, you will
be a great author.I will remember to bookmark your
blog and will come back sometime soon. I want to encourage one
to continue your great posts, have a nice evening!
پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396 10:24 ق.ظ
Aw, this was an extremely good post. Spending some time
and actual effort to produce a very good article… but what can I say… I procrastinate
a lot and never manage to get nearly anything done.
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 08:47 ب.ظ
We're a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
Your site offered us with valuable info to work on. You've done
an impressive job and our entire community will be thankful to you.

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

 

 

درباره وبلاگ


ارسال کالا تا دور ترین نقاط کشور

ابتدا کالا را تحویل می گیرید و پس از آن وجه آنرا به مامور اداره پست تحویل می دهید

مدیر وبلاگ : admin :
تازه ها
  • >

نویسندگان
نظرسنجی
ترجیح می دهید به چه طریق خرید کنید ؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :