موسیقی ( 280 )
کاملترین مجموعه های موسیقی
صفحه نخست                 تماس با مدیر                    sitemap                   RSS                  ATOM

نوشته شده توسط admin : در تاریخ دوشنبه 4 دی 1391اغراق نیست اگر بگوییم 70درصد موزیک هایی که این روزها میشنویم با کمک نکسوس است!

این نرم افزار که شامل 4 DVD می باشد یک سینتی سایزر همه کارست نرم افزاری که آهنگسازای بزرگی باهاش کار کردن مثل: شهاب اکبری،بهروز صفاریان،سیروان خسروی، پیام شمس،میلاد ترابی و خیلی از خواننده ها و آهنگسازهای معروف دیگر از این سینتی سایزر تو کاراشون استفاده کردن اگر علاقه مند به آهنگسازی هستید و اطلاعاتی در این زمینه ندارین این نرم افزار رو بهتون پیشنهاد می کنم چون واقعا یه همه کارست.


Nexus بدون شک یکی از بهترین و قویترین محصولات کمپانی reFX از زمان آغاز فعالیت این شرکت تا به حال بوده است. کمپانی reFX چندی پیش، قبل از عرضه این محصول قدرتمند خود در رسانه های خبری مرتبط با موسیقی الکترونیک مانند سایت ها و نشریات مرتبط خبر از عرضه بهترین VSTi که تا به حال برای سبک هایی از موسیقی الکترونیک مانند Dance-House-Psytrance-Trance ساخته شده است را در آینده ای نزدیک از سوی reFX داد...
در پی انتشار این خبر reFX یک موزیک دمو ( Demo Song ) از Nexus که ساخته شده از Preset های Nexus بود برای کسانی که به دنبال کسب اخبار جدید و اطلاعات از ساخته جدید reFX بودند در سایت خود قرار داد. با توجه با اینکه تولیدات قبلی reFX همگی مختص به کار در سبک هایی که در بالا گفته شد ساخته شده بودند ، افرادی که در زمینه های گوناگون موسیقی الکترونیک فعالیت داشتند و با محصولات دیگر این کمپانی مانند Vanguard که سینتی سایزری نرم افزاری در همین زمینه بود آشنایی داشتند پس از دریافت موزیک دمو و بررسی آن از جنبه های گوناگون منتظر عرضه Nexus شدند و مطمئن از انتخاب صحیح خود آماده استفاده از بهترین سینتی سایزر که دارای Preset هایی با کیفیت و مناسب برای استفاده در بسیاری از سبک های موسیقی الکترونیک بود شدند با گوش دادن به این موزیک نمونه شنونده صداهایی در این قطعه بودید که قبل از عرضه Nexus به نظر نمیامد که در VSTi های مشابه شنیده باشید صدا های استفاده شده در این قطعه از کیفیت مناسب و زیبایی خاصی برخوردار بودند که برای اولین بار در تولیدات reFX شنیده میشدند از این رو این امر سبب شد که تعدادی از منتقدان بر این باور شوند که Nexus چنین قدرتی نخواهد داشت و این موزیک دموی تهیه شده بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و صداهای استفاده شده در آن نیز تمامآ متعلق به reFX نیستند و تیم طراحان صدای کمپانی reFX که تیمی آلمانی بودند دچار سوظن قرار گرفت البته منظور منتقدان آن دسته از اصواتی نبود که از سازهای مختلف نمونه برداری شده بودند بلکه قسمتی از Preset ها بودند که تمامآ الکترونیکی بودند و ساخته تجهیزات و مدارات الکترونیکی سینتی سایزرها بودند.اما reFX بعد از گرفتن تاییده تکنولوژی VSTi از سوی Steinberg کیفیت و استفاده در رده حرفه ای از Nexus و مطابقت آن با آخرین استاندارد ها و یافته های جهانی را اثبات کرد و طی خبری در وب سایت خود اعلام نمود که تمامی Preset های Nexus توسط مهندسین و طراحان آلمانی reFX تهیه شده و فقط منبع تهیه قسمت محدودی از آن ها شرکت های معتبری بوده اند.بعد از عرضه Nexus تعدادی از هنرمندان که در بین آنها آهنگ سازان مشهوری نیز به چشم میخوردند نظرات خودشان را به دعوت reFX در وب سایت این شرکت درباره Nexus بیان کردند و از نظرات معلوم میشد که این سینتی سایزر کامپیوتری نسل جدید در چه حد و در چه رده ای از استفاده حرفه ای قرار دارد. حال با این مقدمه به سراغ معرفی و بررسی این سینتی سایزر میپردازیم.
ساخت نرم افزاری توسط مهندس آلمانی Michael Kleps و تهیه Preset های Nexus توسط تیم Manuel Schleis و ساخت اسکین ها و گرافیک آن توسط Shaun Ellwood و Marc Kamradt انجام شده است.
وب سایت : www.reFX.net
همانگونه که در تصویر مربوط به این مطلب مشاهده میکنید Nexus از ظاهر زیبایی برخوردار است و ارائه چندین Skin باعث شده که به یکی از اولین VSTi هایی تبدیل شود که برای آنها Skin نیز تولید شده است. در بررسی این VSTi دستگاه را میتوان به طور کلی به ٦ قسمت تقسیم کنیم که این قسمتها یا بخش ها شامل : Filter Modifier ، Master Filter ، Delay ، Reverb ، Amp Modifier و بخش مربوط به Preset ها و تنظیمات آنها که داخل مرورگر بانک اطلاعاتی دستگاه که به شکل نمایشگر ( LCD ) قابل مشاهده است میشود. در زیر به بررسی هر یک از این بخش ها میپردازیم.
Filter Modifier : این قسمت یک بخش اعمال فیلتر است که کاربردی مجزا از قسمت Master Filter دارد. در این قسمت میتوانید فقط بر روی فرکانس های بالای هر صدا ( Preset ) فیلتر اعمال کنید به گونه ای که با تغییر دادن مقدار Cutoff بوسیله تغییر دهنده یا پیچ مربوط به آن میتوانید به شکلی از افکت فیلتر استفاده کنید که این اثر فقط بر روی فرکانس های بالا احساس شود و آنها را ضعیفتر و به صورت فیلتر شده تبدیل کند و در عین حال هیچ تغییری در فرکانس های پایین ایجاد نکند تغییر دهنده های Res و ENV نیز میتوانند با توجه به نوع کاربرد خود فرکانس های بالاتر را از لحاظ Filter Resonance و Filter Env Mod تقویت یا تضعیف کنند. همچنین در این بخش بوسیله تغییر مقدار کنترلگر های Sustain و Decay فرکانس های بالاتر را میتوانید به صورتی تغییر دهیدکه شکلی دیگر به خود گیرند و در توضیحی کاملتر میتوان گقت در واقع خود را همانند زمانی که با یک Waveform از نوع Saw ترکیب شوند تقویت میکنند. در بخش Filter Modifier کنترل گرهای Attack و Release نیز قرار دارند که کار آنها کنترل رهایی و اثر حمله این بخش از دستگاه به Preset است.
Master Filter : این قسمت از دستگاه توانایی این را دارد که بر روی کل صدا شامل فرکانس های بالا ، پایین و میانی اعمال فیلتر را به چهار نوع انجام دهد.
Delay : این قسمت افکت Delay را بر روی صداها میتواند اعمال کند. تیم طراحان صدای reFX این قسمت را به گونه ای ساخته اند که این بخش بعد از انتخاب هر Preset به طور اتوماتیک فعال و از قبل برای آن Preset تنظیم شده است قابل ذکر است که افکت Delay سینتی سایزر Nexus بهترین افکت Delay را برای استفاده بر روی Preset های آن در اختیار میگذارد به گونه ای که کاربر ابدآ احتیاجی به استفاده از افکت های جداگانه موجود که به صورت VST در دسترس هستند ندارد.
Reverb : این قسمت نیز میتواند به بهترین نحو ممکن افکت Reverb را به سه نوع Room ، Hall ، Arena برای استفاده بر روی Preset های Nexus در اختیار کاربر بگذارد از نکات قابل ذکر این افکت Nexus زیبایی اثر قابل توجه و پردازش عالی آن توسط دستگاه است که بر روی صدا تاثیر خوبی بدون هیچ افت کیفیتی ایجاد میکند.
افکت های Delay و Reverb سینتی سایزر Nexus کنترل گر های مهمی برای ایجاد تغییرات در این افکت ها دارند. که با توجه به موضوع مطلب که صرفآ معرفی Nexus است نمیتوانیم به بررسی کابرد هر یک بپردازیم.
Amp Modifier : این قسمت دارای ٧ پیچ یا کنترلگر میباشد که شامل : Pan ، Spike ، Spread ، Attack ، Decay ، Sustain و Release است.
Pan برای فرستادن کل صدای خروجی به چپ یا راست ، Spike برای تقویت شدت حرکت موج ، Spread برای فرستادن خروجی به چپ و راست به صورتی که صدا به طور مداوم تغییر جهت دهد از راست به چپ و بلعکس و Attack و Release هم برای کنترل رهایی و اثر حمله بخش Amp Modifier به صداست. این دو پیچ همچین کنترل زمان Feadin از پایین به بالا و زمان رهایی و قطع صدا پس از اتمام هر نت نوشته شده را انجام میدهند.
قسمت بعدی دستگاه مرورگر Preset ها و تنظیمات است که شامل قسمت های زیر میشود.
در سمت چپ و راست LCD دستگاه در هر طرف ٤ دکمه تعبیه شده است. که با کلید بر روی هر کدام وارد قسمت مربوط به آنها میشوید به طور مختصر هر کدام از این بخش ها بررسی و در مورد آنها توضیحاتی ارائه میکنیم.
Library : این بخش مختص به جستجو و انتخاب Preset های Nexus است. Library از ٢ قسمت با عنوان Category و Preset تشکیل شده است. در Category لیستی کل صداهایی که Nexus داراست در غالبی دسته بندی شده مشاهده میکنید مثلا در صورت نیاز به استفاده از صدایی از نوع Bass میتوانید از لیست Category بر روی Bass کلیک کنید و در بخش Preset کل Preset های Bass دستگاه Nexus را مشاهده کنید، سپس برای استفاده از هرکدام به راحتی میتوانید با کلیک بر روی هر Preset آن را انتخاب کنبد.
از دیگر نکته های جالب مربوط به این بخش نمایشگر Info است، نشان دهنده مواردی چون حجم Preset لود شده ، سازنده آن و درصد فعالیت پردازشی CPU و تعداد کلید های فشرده شده در یک زمان از صفحه پیانوی مربوط به برنامه میزبان.
Mod : این بخش تنظیمات مربوط به Modulation را به طور کاملآ حرفه ای با ٣ فانکشن کلی که هر کدام از کنترلگر های خاصی بهره مند هستند در اختیار کاربر میگذارد.
Arp : این قسمت به منظور یک Sequencer برای ساخت Arpeggiator کاربرد دارد بدین گونه که با انتخاب صدای مورد نظر از بانک صوتی و مراجعه به این قسمت و فعال کردن آن بوسیله قرار دادن وضعیت Status در حالت روشن ( ON ) میتوانید با استفاده از Preset های این قسمت Arpeggios های متنوع و زیبا بسازید همچنین با استفاده از تغییر وضعیت نت های قرار داده شده در جدول نت نویسی میتوانید تغییرات کلی در ساختار Sequence های ساخته شده بوسیله Preset های آماده این قسمت انجام بدهید.
‏Tg : این قسمت برای ساخت Trancegate کاربرد دارد این قسمت نیز مانند قسمت ARP دارای Preset های آماده برای ساخت Trancegate است و کاربری آن مطابق قسمت Arpeggiator میباشد.
Freq : ( Frequency analyzer ) نمایشگر کل فرکانس های خروجی به صورت نموداری از Nexus است.
MFx : این قسمت از دو بخش جداگانه به نام های Master FX برای استفاده از افکت های دستگاه و Feature Matrix برای تجزیه قسمت های Preset های ترکیبی مانند Arpeggios ، Gated و Sequences و Loop های درام Nexus است.
Live : اگر در حین کار با Nexus به شبکه اینترنت متصل باشید این قسمت به طور خودکار فعال و بوسیله ارتباط با وب سایت مربوط به Nexus که شرکت reFX سازمان دهی میکند شما در جریان آخرین اخبار مربوط به Nexus قرار میدهد.
System : این قسمت مربوط به اضافه کردن Expansions و Skin ها میباشد. بوسیله دکمه های Import Skin و Import exp میتوانید Expansion یا Skin مورد نظر را از هارد دیسک خود به Nexus آدرس دهی کنید.قیمت: 24,000 توماننوع مطلب : موسیقی نرم افزار، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

دوشنبه 27 شهریور 1396 02:05 ق.ظ
It's an remarkable post in favor of all the web people; they will get benefit from it I am sure.
سه شنبه 24 مرداد 1396 12:22 ب.ظ
Very nice post. I simply stumbled upon your blog and wished
to mention that I have really loved browsing your blog posts.
In any case I'll be subscribing to your rss feed and I'm hoping you write again very soon!
دوشنبه 16 مرداد 1396 07:52 ب.ظ
Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it is truly informative.
I'm going to watch out for brussels. I will be grateful if you
continue this in future. Numerous people will be benefited from your writing.
Cheers!
پنجشنبه 7 اردیبهشت 1396 09:28 ب.ظ
If you would like to increase your experience only keep visiting this web site
and be updated with the most up-to-date news posted here.
سه شنبه 22 فروردین 1396 08:29 ب.ظ
Fabulous, what a website it is! This web site gives valuable facts to us,
keep it up.
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394 07:40 ق.ظ
سلام، با حمایت مقام معظم رهبری، آقایان روحانی و ظریف مهارتهای خود را در انجام مذاکرات و حل مشکلات پیچیده نشان داده‌اند. به آنها اجازه دهید تا امور مربوط به سیاستهای خارجی‌ ایران در منطقه را نیز به عهده بگیرند.

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

 

 

درباره وبلاگ


ارسال کالا تا دور ترین نقاط کشور

ابتدا کالا را تحویل می گیرید و پس از آن وجه آنرا به مامور اداره پست تحویل می دهید

مدیر وبلاگ : admin :
تازه ها
  • >

نویسندگان
نظرسنجی
ترجیح می دهید به چه طریق خرید کنید ؟

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو